نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تردید برای طلاق

8872
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45243
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید برای طلاق

سلام من خانمی 25 ساله هستم. دانشجوی ارشد و مدرس زبان هستم. از اول مشکلاتی با همسرم داشتم که متاسفانه بخاطر نپذیرفتن طلاق از سمت خانواده ام، زندگی را ادامه دادم و الان دو پسر 3.5 و 1.5 دارم... همسرم شغل آزاد داره و کارش مشخص نیست به علاوه خیلی عصبی و بد دهنه به طوری که فحش‌های ناموسی عین نقل و نبات از دهنش بیرون میاد حتی در مورد بچه ها... دیگه واقعا بریدم نمیتونم ادامه بدم... وضعیت بد مالی و از طرفی دهن بینی و بددهنی و دعوا کردن بچه ها، بدحساب و نمک نشناس بودن و حتی گاهی شکاک بودنش صبرم رو لبریز کرده تا الان بخاطر بچه ها تحمل کردم اما الان دیگه شک دارم... نمیدونم ادامه این زندگی درست هست یانه... بچه ها تو این شرایط فقط الگوبرداری بد میکنن و من نمیخوام به موجود بی لیاقت مثل پدرشون بار بیان... از طرفی برای اقدام به طلاق نگران حضانت شون بعد از 7 سالگی هستم... من یه واحد خونه دارم و تحصیلاتم خیلی بالاتر از پدرشون... شغلم هم مشخصه و اون سابقه مصرف تریاک و پارتی و بددهنی و دعوا و درگیری داره... لطفا راهنماییم کنین... موندم تو دو راهی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تردید برای طلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Sh نمایش پست ها
    سلام من خانمی 25 ساله هستم. دانشجوی ارشد و مدرس زبان هستم. از اول مشکلاتی با همسرم داشتم که متاسفانه بخاطر نپذیرفتن طلاق از سمت خانواده ام، زندگی را ادامه دادم و الان دو پسر 3.5 و 1.5 دارم... همسرم شغل آزاد داره و کارش مشخص نیست به علاوه خیلی عصبی و بد دهنه به طوری که فحش‌های ناموسی عین نقل و نبات از دهنش بیرون میاد حتی در مورد بچه ها... دیگه واقعا بریدم نمیتونم ادامه بدم... وضعیت بد مالی و از طرفی دهن بینی و بددهنی و دعوا کردن بچه ها، بدحساب و نمک نشناس بودن و حتی گاهی شکاک بودنش صبرم رو لبریز کرده تا الان بخاطر بچه ها تحمل کردم اما الان دیگه شک دارم... نمیدونم ادامه این زندگی درست هست یانه... بچه ها تو این شرایط فقط الگوبرداری بد میکنن و من نمیخوام به موجود بی لیاقت مثل پدرشون بار بیان... از طرفی برای اقدام به طلاق نگران حضانت شون بعد از 7 سالگی هستم... من یه واحد خونه دارم و تحصیلاتم خیلی بالاتر از پدرشون... شغلم هم مشخصه و اون سابقه مصرف تریاک و پارتی و بددهنی و دعوا و درگیری داره... لطفا راهنماییم کنین... موندم تو دو راهی
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .

شما نباید به خاطر فرزند یا دلایل چون دل سوزی و خانواده به زندگی ادامه بدین چون این دلایل ثبات ندارند و باعث میشه زندگی شما به وخامت بره از طرفی برای ادامه زندگی دلایل محکم تری جز دلسوزی و .... باید داشته باشین
    بهتره یک دوره زوج درمانی بامراجعه حضوری داشته باشین تا دراین مسیر باشناخت و آگاهی کامل از مشکلات و ریشه اونها تصمیم گیری درست برای ادامه زندگی و یا طلاق بگیرین
    بدون توهین دعوا و بی احترامی از ایشون بپرسین دیدگاهشون به ادامه این زندگی چیه و برای آینده خانوادگی چه تصمیم هایی دارن
    از ایشون بخواین برای زوج درمانی شمارو همراهی کنن
    دقت کنید به مسائلی چون مصرف مواد و درگیری و ....باید قبل از ازدواج توجه لازم رو داشتین ودر حال حاضر در صورتی که لازم شد برای طلاق اقدام کنید میتونید از گذشته ایشون و سوابق ایشون به عنوان دلایل مشکلات اخلاقی و عدم صلاحیت ایشون برای سرپرستی بعد از ۷ سالگی بچه ها استفاده کنید
    ویرایش توسط Saltanat : 09-19-2020 در ساعت 01:43 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    اگرچه به این که چه مدت است ازدواج کرده اید و این که تا کنون برای حل این مسائأ و مشکلات چه اقداماتی انجام داده اید.
    اما به هر حال با توجه به شرایطی که توصیف کردید و مواردی که عنوان کردید مشخص است که تحت فشار و استرس زیادی هستید و ظاهرا با توجه به توضیحات خودتان فرد توانمندی هم به نظر می رسید.
    درباره قوانین حضانت اگر تصمیم تان در این زمینه جدی باشد می توانید از یک وکیل یا مشاور حقوقی در این زمینه اطلاعات لازم و دقیق تری را دریافت کنید اما ظاهرا قدم اول رسیدن به یک انتخاب مشخص برای تصمیم گیری نهایی در این زمینه است که مسلما هیچ کسی بهتر از خودتان نمی داند چه تصمیمی برای شما بهتر است و در بلند مدت برای شما احساس رضایت و خشنودی بیشتری به همراه خواهد داشت.
    اما آن چیزی که مشخص این است که هر تصمیمی که بگیرید و هر گزینه را که انتخاب کنید به هر حال دارای مزایا و معایبی است و هم حسن دارد هم هزینه و این موضوع جزو ماهیت فرایند تصمیم گیری است و ما گزینه یا انتخاب یا تصمیمی نداریم که صد در صد مساعد و بدون سختی و یا هزینه باشد و اگر دنبال همچین گزینه ای باشید مشخص است که خواسته و انتظار شما غیر واقع بینانه و دست نیافتنی خواهد بود و احساس نکامی زیادی را به همراه خواهد داشت.
    موضوع مهم دیگر این است که به هرحال جدایی سختی ها و دشواری ها و مشکلات خاص خودش را دارد به خصوص این که بخواهید سرپرستی فرزندانتان را هم بر عهده بگیرید و هر چه از چالش های پیش روی تان تصور دقیق تر و وروشن تری داشته باشید و خودتان را برای این مسائل بیشتر آماده کرده باشید و هر چه آگاهانه تر پیش بروید این مسیر را هموارتر طی خواهید کرد و منابع حمایتی مانند خانواده و دوستان قابل اعتماد و صمیمی هم می توانند در این مسیر بسیار کمک کننده و یاری رسان باشند و از دشواری راه تا حد زیادی بکاهند و حامی و همراه خوبی برای شما باشند.
    بنابراین با توجه به این موارد به شما توصیه می شود در ابتدا برای این که بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب و در نتیجه تصمیم گیری را در این زمینه داشته باشید به شما توصیه می شود به یک روانشناس و یا مشاور مراجعه کنید تا از طریق دریافت جلسات مشاوره به صورت حضوری و یا غیر حضوری بتوانید راهنمایی ها و راهکارهای لازم را در این زمینه دریافت کنید و با استفاده از کمک حرفه ای که از سوی یک فرد متخصص دریافت می کنید بتوانید در مسیر تحقق خواسته های تان اقدامات موثری انجام دهید و با شناسایی و بر طرف کردن موانع درونی و بیرونی با کمک و نظارت یک فرد متخصص بتوانید گام های لازم را در این راستا بردارید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک است که شما با این شرایطی که توضیح میدین فشار روحی زیادی را تحمل می کنید اما در این مسیر برای تصمیم گیری بهتر نیاز است که به این موارد توجه کنید:
    ۱. اینکه نارضایتی خانواده به تنهایی برای ادامه زندگی مشترک کافی نیست و شما برای ادامه زندگی مشترک نیاز به دلایل محکم تری دارید و نداشتن آرامش در زندگی مشترک می تونه هم برای شما و هم برای فرزندان تان آسیب زا باشد
    ۲. نسبت به شناختی که از همسرتون دارین میتونید به این زندگی ادامه بدین و آیا براتون سازندگی لازم را داره
    ۳ .از نظراجتماعی و اقتصادی توانایی و آمادگی مسئولیت پذیری دو فرزندتان را دارید چون در هرصورت تنها زندگی کردن می تواند برای شما شرایط سخت تری را ایجاد کند و نیاز باشد که شما مهارت های خود را افزایش بدهید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید در کنار اینکه نیاز به شرایط روحی مناسب از سمت خودتان دارد
    در این مسیر بهتر است برای تصمیم گیری در این موراد در اول برای حضانت فرزندانتان با توجه به اعتیاد ، نداشتن شغل ثابت ، مسئولیت پذیری و حتسی احتمالا مشکلاتی شخصیتی با توجه به ویژگی هایی که شما زا همسرتان بیان کردید می توانید در گرفتن حضانت فرزندانتان اقدام کنید و با وکیل مشورت داشته باشید .
    در این موراد نیاز است که شما به شرایط روحی خودتان توجه کنید چون اگر این مسیر به همین سبک ادامه پیدا کند و همسرتان حاضر به بازسازی و پذیرش اشتباهات خود و درمان نباشند می تواند برای شماها نیز به مرور تاثیرات مخرب بیشتری داشته باشند به همین دلیل در بالا بیان کردم در کنار احترامی که برای خانواده ها قائل هستیم تنها مخالفت آنها برای طلاق کافی نمی باشد و نیاز است که شما به شرایط خودتان و شناختی که نسبت به همسرتان دارید در این مسیر تصمیم گیری کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

ها، از، بچه، به،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد